Розрахувати гідропривід

Гідравлічні акумулятори: як правильно вибрати та встановити для вашого обладнання

Гідравлічні акумулятори: як правильно вибрати та встановити для вашого обладнання

Що таке гідравлічний акумулятор?

Гідравлічний акумулятор представляє собою ємність певного об’єму та форми, яка виконує роль накопичення та передачі гідравлічної енергії.

Гідроакумулятор конструктивно  складається з міцного корпусу з двома камерами, які розмежовані рухомим елементом (поршень, мембрана, еластичний балон),або в окремих конструкціях без розгородження робочих середовищ. В одній з камер розташований газ під тиском, вантаж або пружина, в іншу камеру від гідросистеми подається робоча рідина, рухомий елемент гідроакумулятора переміщується, стискаючи газ ,пружину, або підіймаючи вантаж. В момент зменшення тиску робочої рідини, за рахунок зусилля пружини, ваги вантажу або тиску в газовій камері, об’єм рідини, розташованій в гідроакумуляторі витісняється до гідросистеми, компенсуючи в ній  втрату тиску або для інших цілей.

1- Вантажний гідроакумулятор.

2- Пружинний гідроакумулятор.

3- Поршневий гідроакумулятор.

4- Балонний гідроакумулятор.

5- Мембранний гідроакумулятор.

Переваги гідроакумуляторів

Гідравлічні акумулятори відіграють важливу роль в гідросистемах сучасного технологічного обладнання і виконують незамінну функцію як  повноцінний гідравлічний накопичувач енергії. Основною найважливішою функцією гідравлічного акумулятора являється компенсування витрати та тиску робочої рідини при роботі гідрообладнання. Гідроакумулятори часто встановлюються при необхідності короткочасного прискореного руху гідравлічного робочого органу, коли витрати насосу не вистачає. Також актуальне використання гідравлічних акумуляторів в статичних гідросистемах( наприклад в системах затискання), де потрібне постійне підтримання тиску на певному рівні, компенсуючи втрати через нещільність гідроапаратури. В особливо чутливому обладнанні гідравлічні акумулятори за рахунок стиснення в газовій порожнині виконують демпфуючу функцію для робочих органів гідравлічної системи. Важливу роль гідроакумулятори мають як елемент віддачі гідравлічної енергії для аварійного спрацювання рухомих елементів в гідросистемі у надзвичайних випадках (вимкнення струму, вихід з ладу насосу та ін.)

Де застосовуються гідроакумулятори? 

Гідроакумулятори завдяки унікальним функціям  в сучасному різноманітному гідравлічному обладнанні отримали  широке розповсюдження. Використання в системах водопостачання для накопичення та  акумулювання рідини  дозволяє забезпечувати рівномірний стабільний потік води та відсутність необхідності постійної роботи насосу. Важливі функції гідроакумулятори виконують в гідравлічних системах нафтогазової промисловості (бурові вишки), в промисловому обладнанні (гідравлічні затискні системи верстатів), в енергетиці( обладнання електростанцій) , в автомобільному виробництві( роботизована техніка) та в інших багатьох сферах використання технологічного обладнання.

Класифікація та опис основних типів гідроакумуляторів

Балонні гідроакумулятори складаються з корпусу в формі балону, внутрішня частина якого розділена на дві частини гумовим еластичним елементом( «грушою»). Газова камера має в конструкції клапан для заправлення газом. При підведенні робочої рідини під тиском  в гідравлічну камеру  газ стискається разом із еластичною «грушою» і робочий об’єм гідроакумулятора заповнюється. При зменшенні тиску, газ виштовхує рідину в гідросистему. Балонні гідроакумулятори виробляються в основному  з малими та середніми робочими об’ємами, мають високий рівень герметичності, ремонтопридатності. Балонні гідроакумулятори монтуються вертикально(бажано з нижнім розташуванням рідинної камери) або горизонтально.

Мембранні гідроакумулятори мають в  конструкції міцний стальний корпус, в середині якого розташована еластична мембрана, яка розділяє камери  та газовий клапан. Принцип роботи такий же, як і в балонних гідроакумуляторах. Мембранні гідроакумулятори зазвичай виробляються з невеликими робочими об’ємами, перевагою їх є надійність, герметичність, невелика інерційність, будь-яке положення при монтажі.

Поршневі гідроакумулятори складаються з циліндричного корпусу, в якому розташований клапан газової порожнини та роздільний елемент між газовою та рідинною камерами в вигляді поршню. При роботі даного гідроакумулятора поршень відповідно тиску в робочих  камерах переміщується, забезпечуючи заповнення камери робочою рідиною та її витиснення в необхідний момент. Поршневі гідроакумулятори більш розповсюджені в середніх та великих об’ємах, можуть мати будь-яке монтажне положення, ремонтопридатні, але мають ,в порівнянні з іншими типами , меншу швидкість спрацювання та рівень герметичності.

Кінетичні і пружинні акумулятори зазвичай конструкцією схожі на поршневі, але особливістю являється присутність в конструкції замість газу пружини або вантажного елементу. Пружина або вантаж в необхідний момент виконує роль виштовхування накопиченої рідини за рахунок кінетичної енергії . Даний тип гідроакумуляторів  використовується в основному в гідросистемах специфічного обладнання ,має гіршу, в порівнянні з іншими, здатність демпфування та невисоку швидкість спрацювання.

Як правильно вибрати гарний гідроакумулятор?

Гідравлічний акумулятор являє собою елемент, який працює під високим тиском, що потребує надійності конструкції, тому перед усім потрібно вибирати гідроапарат  перевіреного виробника  високої якості  та використовувати надійних постачальників. Основні характеристики гідроакумуляторів- це робочий об’єм та його максимальний тиск. Якщо необхідний гідроакумулятор з об’ємом до 5 літрів і є задача компактної установки в будь-якому положенні, краще обрати мембранний акумулятор, він має менші розміри аналогічного об’єму в порівнянні з балонним і поршневим гідроакумулятором. Балонні гідроакумулятори мають перевагу в надійності та ремонтопридатності. Поршневі гідроакумулятори більш коштовні, застосовуються в основному в гідросистемах, де відсутня потреба в швидкодії та не так критична втрата герметичності. Вибір між вантажним, пружинним або газовим гідроакумулятором треба роботи на користь останнього, так як перші  два типи використовуються в основному в вузькому колі обладнання, мало розповсюджені на ринку гідрообладнання, мають обмеження за робочими характеристиками. При підборі гідроакумулятора важливо врахувати температурний режим, вологість та агресивність середовища, в якому він буде працювати.

Як правильно встановити гідроакумулятор?

Правильне встановлення гідроакумулятора є критичним для подальшої надійної та ефективної його роботи. Основними етапами при монтажі є:

-Вибір надійного місця установки, де гідроакумулятор буде захищений від механічних пошкоджень, екстремальних температур, агресивних хімічних речовин та ін. Важливо мати зручний доступ до гідроакумулятора для діагностування його роботи або заправки азотом.

-Монтаж акумулятора з надійним кріпленням( в пріоритеті якісні кріплення від виробника гідроакумуляторів).

-Підключення до гідравлічної системи повинно бути виконано з використанням стандартизованих відповідних по тиску та витраті робочої рідини фітингах та з застосуванням додаткових клапанів або готових гідроблоків  для забезпечення утримання безпечного тиску та можливості розвантаження гідроакумулятора.

-Перевірка герметичності з’єднань. Після монтажу гідроакумулятора важливо перевірити всі з’єднання на герметичність, щоб уникнути в подальшому витоку назовні рідини або газу.

-Важливо перед запуском гідросистеми з акумулятором перевірити наявність газу( зазвичай азоту) в його газовій камері. Відсутність тиску в ній при запуску гідросистеми може спричинити пошкодження еластичного елемента гідроакумулятора. Заправку гідроакумулятора слід проводити тільки за допомогою спеціально підготовленого персоналу відповідним сертифікованим та підходящим до даного апарату зарядним пристроєм на необхідний тиск, який не перевищує максимальні характеристики гідроакумулятора.

Важливість правильного виробру в гідроакумуляторів

При підборі  гідроакумуляторів для обладнання  важливо зробити правильний вибір від надійного виробника та з відповідними характеристиками ,  забезпечити його підключення до гідросистеми та професійне подальше обслуговування. Придбати якісний гідравлічний акумулятор в Україні, забезпечити правильний його вибір для ефективної роботи гідрообладнання клієнт завжди має можливість з допомогою високопрофесійних спеціалістів компанії «СКР-Гідравліка». Наша компанія має один з найбільших складів гідравлічних акумуляторів, запчастин, аксесуарів до них, а також багато іншої гідравлічної апаратури. Компанія «СКР-Гідравліка» забезпечить вибір оптимального акумулятора і схеми його підключення для Вашої гідросистеми, а також, при необхідності, здійснить монтаж, обслуговування та  діагностику роботи гідравлічного акумулятора та гідросистеми в цілому.