Гідравлічні акумулятори
Гідроакумулятори- це пристрої в гідравлічних системах, призначені для накопичення енергії робочої рідини і віддачі її в необхідних умовах у циклі функціонування гідросистеми. Основні завдання гідроакумуляторів це демпфірування пульсацій, гідроударів, коливань в гідросистемах, накопичення і віддача енергії робочої рідини, аварійне управління в разі виходу з ладу насосного агрегату. Також гідроакумулятори використовуються в закритих лініях гідросистеми, для компенсації внутрішнього перетікання з гідроапаратури і відшкодування падіння тиску. Прикладом застосування гідроакумуляторів є статичні гідравлічні системи, де необхідно щоб був постійний тиск в будь-якій точці (механізми, що вимагають довгострокової витримки під тиском). Гідроакумулятори набули широкого поширення в гідросистемах врівноваження вантажів і приводних осей механізмів, в лініях де необхідно отримати короткочасну високу швидкість переміщення робочого органу. Гідроакумулятор дозволяє зберегти ресурс насосного агрегату, задіяючи його тільки в необхідний момент для підкачки робочої рідини в гідросистему. Гідроакумулятори поділяються на кінетичні, пружинні, пневмо-гідравлічні, поршневі, балонні і мембранні. Останні три типи є найбільш поширеними в гідросистемах.
Поршневий гідроакумулятор
Поршневий гідроакумулятор являє собою циліндр із поршнем, який є роздільником між газовою і масляною порожнинами. Головною перевагою є довговічність їх роботи а також висока ремонтопридатність. З недоліків даного агрегату варто відзначити дорогу конструкцію в порівнянні з мембранними і балонний, низьку динаміку спрацювання, герметизація між газовою і масляною порожниною менш висока.
Мембранні гідроакумулятори
Мембранний гідроакумулятор складається з сталевого корпусу циліндричної або кулеподібної форми і пружної мембрани з еластичного матеріалу, що розділяє два робочі середовища. Мембранні гідроакумулятори виготовляються як розбірної, так і звареної конструкції. В основному вони виробляються з малим (до 5 л) робочим об'ємом. Невеликі габарити дозволяють вбудовувати дані пристрої в гідросистеми з обмеженим простором. Добра динаміка роботи дозволяє мембранним гідроакумулятори широко використовуватися в гідросистемах для згладжування пульсацій, демпфірування, гасіння гідроударів.
Балонні гідроакумулятори
Балонні гідроакумулятори є найбільш універсальним видом гідравлічних акумуляторів, вони мають хорошу динаміку спрацьовування і виробляють в великому діапазоні робочих обсягів. Балонний гідроакумулятор складається з корпусу із роздільних газової та рідинної камер у вигляді еластичного балону. Перевагою балонних гідроакумуляторів є можливість придбання нового еластичного балона на заміну балона який вийшов з ладу у деяких виробників.
Кінетичні і пружинні гідроакумулятори
У кінетичних і пружинних гідроакумуляторів замість енергії газу, використовується енергія маси вантажу і деформації пружини. До головних недоліків даних акумуляторів варто віднести недостатню плавність і велику інерційність роботи. Пневмогідравлічні акумулятори без роздільного елемента працюють при прямому впливі між робочими середовищами, даний тип гідроакумуляторів також не має великого поширення.
При монтажі всіх типів пневмогідравлічних акумуляторів кращим вважають вертикальний монтаж, з верхнім розташуванням газової камери. Гідроакумулятори з газовою камерою класифікуються як судини які працюють під тиском, з дуже суворими правилами технічної безпеки при роботі. Як газ для гідроакумуляторів використовуються інертні гази, найчастіше технічний азот, так як він вибухобезпечний, має низький коефіцієнт теплового розширення, на відміну від повітря. Для зарядки гідроакумуляторів виробляються спеціальні комплекти зарядних пристроїв під один тип, або ж комплект з перехідниками під різні типи газових клапанів гідроакумуляторів. Зарядка зазвичай здійснюється при відсутності тиску в гідравлічній частині гідроакумулятора, а також при повному дотриманні техніки безпеки. Для безпечної роботи і зручного демонтажу гідропневмоакумуляторів існують спеціальні запобіжні і запірні гідроблоки, вмонтовані в гідросистему разом з гідроакумулятором. Дані блоки зазвичай включають в себе кран для скидання тиску в лінії розташування гідроакумулятора, а також аварійний клапан, основною функцією якого є запобігання лінії від перевантажень по тиску. Також існує опція наявності в гідроблоках електромагнітного клапана для автоматичного розвантаження або включення в роботу гідроакумулятора. Для гідравліки "СКР Гідравліка" пропонує широкий вибір гідроакумуляторів по кращим ринковими цінами як по Харкову так і по всій Україні!