Розрахувати гідропривід

Що необхідно для підключення маслостанції "під ключ" на виробництві?

Встановлення маслостанції під ключ на виробництві

Маслостанція- це основний ключовий агрегат, частина гідравлічної системи, яка виконує  багато важливих функцій, без яких неможлива робота будь-якого гідрообладнання. Маслостанції на промислових підприємствах відповідають за передачу гідравлічної енергії, керування гідросистемою, зберігання робочої рідини та мають  багато інших основних і додаткових функцій в залежності від конструктивного виконання.

Для надійної роботи гідравліки й експлуатації гідравлічних елементів та компонентів обладнання важливо в належному стані підтримувати роботу як всієї гідросистеми так і окремо її частини - маслостанції- найважливішого технічного агрегату.

Перевагою повного («під ключ») підключення маслостанції порівняно з окремим монтажем являється:

1. максимально точне

2. правильне встановлення всіх елементів

3. швидкість проведення робіт

4. можливість перевірки та налагодження гідросистеми при першому запуску маслостанції

Все це та багато іншого забезпечується спеціалістами компанії «СКР-Гідравліка» завдяки багаторічному досвіду, професіоналізму нашого колективу та використанню якісних гідравлічних компонентів.

Етапи підготовки до підключення маслостанції

При проєктуванні та встановленні маслостанції потрібно передбачити багато факторів, пов’язаних з подальшим її використанням на виробничому обладнанні або в складі різноманітної мобільної техніки та механізмах. При потребі специфічних умов експлуатації маслостанції та гідравлічних елементів (вибухонебезпечні умови, підвищена запиленість, необхідність віброопор тощо) існують спеціальні інженерні рішення для конструкції та монтажу.

Вибір типу маслостанції відбувається ще на етапі проектування відповідно від вимог та умов подальшої експлуатації. Підбираються оптимальні габарити, тип приводу насосного агрегату, розташування керівних елементів гідросистеми( гідравлічних плит, гідророзподільників, клапанів тиску та витрати, тощо) на самій маслостанції, окремо або комбінованим варіантом. Інженерами проводиться розрахунок необхідної продуктивності та потужності маслостанції відповідно від потреб та технічних можливостей клієнта. У залежності від ергономіки обладнання, прораховується оптимальне місце розташування маслостанції. У місці її розташування  проводяться підготовчі роботи для  розміщення (фундамент для монтажу, підведення електричних ліній, виробництво при необхідності кронштейнів або майданчиків для встановлення маслостанції).

Основні компоненти маслостанції

Всі компоненти гідравліки, як частини маслостанції  підбираються суворо під потреби клієнта, відповідно гідравлічній схемі обладнання та забезпечуючи перед усім максимально надійну її роботу.

Резервуар для гідравлічного масла конструюється в залежності від обмеження по  габаритам, розміщення на ньому  гідравлічної апаратури, характеристик витрати насосу та відповідно іншим додатковим факторам. При виборі насосу для маслостанції головним критерієм виступають параметри робочого тиску і витрати, необхідні для роботи гідравлічної системи. Важливим фактором підбору насосу є співвідношення його вартості з  робочими характеристиками. Найоптимальнішим вибором ціна/робочі характеристики на даний момент являються шестеренні насоси. Для більш важких  умов експлуатації підбираються поршневі насоси. Лопатеві або гвинтові насоси менш розповсюджені для сучасної силової гідравліки.

При монтажу маслостанції та підключенні її до гідросистеми використовуються стандартні рукави, труби та трубопровідні з’єднання високого тиску, які дозволяють компактно та зручно змонтувати як саму маслостанцію так і під’єднати її до гідросистеми надійно та в будь-якому зручному розташуванні. Маслостанція в звичайному виконанні комплектується фільтрами в різних лініях гідросистеми. Для регулювання тиску та витрати робочої рідини на маслостанцію встановлюються різноманітні клапани регулювання тиску( запобіжні, редукційні та ін.) та витрати (дроселі, регулятори потоку та ін.). Забезпечують контроль параметрів роботи маслостанції та гідросистеми  встановлені датчики та реле тиску, манометри, термометри, масловказівники та ін. елементи гідравліки. При потребі встановлюється додаткове обладнання (охолоджувачі, підігрівачі масла,  допоміжні блоки керування, пульти та інше електроустаткування).

Монтажні роботи при підключенні маслостанції

Для встановлення маслостанції на підлозі, зазвичай повинна бути підготовлена міцна рівна горизонтальна поверхня або майданчик на обладнанні( при необхідності з кріпленнями).

При розташуванні насосного агрегату окремо від маслостанції (при наявності його в комплектації) потрібно передбачити місце його розташування з розрахунком можливості правильного під’єднання гідроліній та зручного доступу для технічного обслуговування. Монтаж трубопроводів та арматури повинен бути прорахований заздалегідь, забезпечуючи мінімальну можливу довжину та перегинання, рукави високого тиску встановлюються так, щоб унеможливити їх пошкодження сторонніми елементами. У місцях посиленого тертя, рукави захищаються за рахунок встановлення спірального та іншого захисту. Монтаж фільтрів та пристроїв контролю на маслостанції дозволяє захистити гідросистему  від забруднення та контролювати її параметри.

При монтажу за необхідності потрібно забезпечити підведення електричних ліній до насосного агрегату, лінії керування та до інших елементів гідросистеми. При наявності водяного маслоохолоджувача треба забезпечити підведення водяних трубопроводів з необхідними параметрами до маслостанції.

Введення всіх монтажних робіт проводиться з максимальним дотриманням вимог безпеки.

Введення в експлуатацію та налагодження

Перед запуском в експлуатацію маслостанції, потрібно перевірити правильність на надійність з’єднання гідроліній, залити масло необхідної марки по рівню масловказівника, провести огляд на відповідність підключення електричних ліній та заземлення. Перед першим запуском маслостанції з комплектним насосним агрегатом потрібно встановити клапан тиску на мінімальний рівень. Перший запуск приводу насоса виконувати короткочасним( на декілька секунд) для перевірки правильності напрямку обертання. Після декількох хвилин роботи насоса поступово збільшувати тиск до номінального встановленого в гідросистемі, контролюючи при цьому відсутність зовнішнього витоку масла на трубопроводах та елементах гідросистеми. При заповненні гідросистеми рідиною з маслостанції необхідно слідкувати за рівнем масла в баку. Через деякий регламентований час «обкатки» маслостанції необхідно замінити фільтрувальні елементи. Налаштування всіх необхідних клапанів та інших гідроапаратів, усунення можливих несправностей та інші роботи потрібно виконувати тільки за допомогою підготовленого  кваліфікованого персоналу та згідно рекомендацій технічної документації. Перед введенням в роботу маслостанції необхідно провести навчання персоналу даного обладнання  принципам її експлуатації.

Обслуговування та технічна підтримка

Догляд та діагностика гідравлічного обладнання- це один з найважливіших аспектів для довгострокової безперебійної роботи маслостанції, збільшення терміну експлуатаціїї гідравлічних компонентів, для цього потрібно періодично проводити технічні регламентні роботи з  обслуговування.

Перед усім необхідно слідкувати за зовнішньою чистотою маслостанції, вчасно усувати витоки робочої рідини та доливати масло до необхідного рівня. Встановлювати нові фільтри при спрацюванні індикаторів забруднення або при настанні регламентного періоду, під час заміни робочої рідини  чистити бак маслостанції. Періодично проводити діагностику та перевіряти відповідність  налаштувань гідравлічної апаратури згідно технічної документації. Електричні лінії та елементи  на маслостанції повинні  бути надійно заізольовані та забезпечувати надійний контакт. Для унеможливлення довгочасного простою обладнання при ремонті і технічному обслуговуванні необхідно забезпечити наявність в запасі розхідних гідроелементів (фільтрів, ущільнень, гідравлічного масла та ін), деяких основних гідроапаратів (клапанів, гідророзподільників) та інших частин і компонентів у випадку потреби їх заміни.

При необхідності проведення будь-яких технічних робіт з діагностики та обслуговування маслостанції і гідросистеми в цілому в Україні клієнт завжди може звернутись до спеціалістів компанії «СКР-Гідравліка».

Підключення маслостанції "під ключ" на виробництві

При підключенні маслостанції «під ключ» клієнт має змогу отримати оптимальний варіант її монтажу в гідросистемі з розрахуванням найдрібніших деталей, що дає змогу в подальшому забезпечити максимальний строк безперебійної роботи,збільшить термін експлуатації гідравлічних компонентів та убезпечить від простою  обладнання та передчасного придбання коштовних гідроапаратури в результаті помилок при монтажу, підключенні, запуску та експлуатації.

Багаторічний досвід в Україні компанії «СКР-Гідравліка»  з проектування і встановлення  маслостанцій дозволяє заощадити час і кошти клієнту, що є важливою перевагою залучення професійних фахівців для монтажу, введення в експлуатацію, діагностики та догляду за гідравлічним обладнанням. Наша компанія являється надійним постачальником маслостанцій та супутнього обладнання та забезпечує повний цикл від проектування маслостанції до монтажу, налагодження і подальшого технічного її обслуговування та гідросистем в цілому.