Розрахувати гідропривід
Прості кроки для підвищення терміну експлуатації гідравлічних компонентів
Прості кроки для підвищення терміну експлуатації гідравлічних компонентів

Ефективний догляд за обладнанням

Гідравлічні системи та їх компоненти в сучасному обладнанні отримали  широке розповсюдження, вони являються незамінними елементами в багатьох сферах промисловості, у мобільних машинах, різноманітній техніці. Важливим фактором для надійної, безперебійної, довготривалої  роботи гідравлічних компонентів є необхідність приділяти достатню, своєчасну увагу діагностиці та технічному обслуговуванні елементів гідравлічних систем. У такому випадку гідравлічна апаратура може забезпечити подовжений ресурс, безаварійний режим функціонування. Це збереже кошти завдяки відсутності необхідності частого ремонту та придбання нової гідроапаратури, а також убезпечить обладнання від довготривалих простоїв в результаті несправності деяких елементів гідросистеми.

Регулярна попередня діагностика

Визначення основних проблем та їхніх симптомів. Для підтримання задовільного стану  роботи гідравлічної системи найважливішим моментом є контроль за чистотою гідравлічного масла, так як приблизно 70% всіх несправностей пов’язано з забрудненням робочої рідини. Важливо слідкувати за рівнем масла в баку маслостанції, станом масла (колір, наявність піни, температура), вчасно змінювати фільтри в гідросистемі. Зміна кольору масла можлива при потраплянні до гідробаку  води, охолоджуючих рідин та ін. Спінювання масла відбувається  через негерметичність всмоктуючої лінії насоса, пошкодження манжети валу. Для візуального визначення чистоти масла проба береться з напорної лінії гідросистеми. Крапля відібраного масла на чистій серветці повинна мати пляму  світло-жовтого кольору без розводів та видимих механічних вкраплень. Важливим показником роботи гідросистеми являється  робочий тиск, який потрібно за допомогою манометра періодично перевіряти. Зменшення тиску та/або швидкості руху робочих органів  в гідравлічній системі може означати про несправність (зношення) насосу або інших гідравлічних компонентів. При визначенні поточної несправності ,яка виникла в гідравлічному устаткуванні, бажано мати уяву про цикл роботи обладнання  в нормальному справному його стані. Для діагностики  ймовірних причин виходу з ладу обладнання краще спочатку перевіряти елементи гідросистеми більш доступні для діагностування.  При відсутності руху якихось гідравлічних органів (якщо встановлені гідророзподільники з електричним керуванням) необхідно перевірити наявність електричного сигналу на електромагнітах гідророзподільників відповідно циклу роботи. Якщо в гідросистемі не працюють всі робочі гідравлічні органи найбільш ймовірна проблема у створенні тиску в гідросистемі. При відсутності тиску на манометрі, якщо в гідросистемі присутній запобіжний клапан з електрокеруванням потрібно перевірити надходження електричного сигналу на його електромагніт. В гідросистемах з електродвигуном для приводу насоса перевіряється передусім наявність обертання електродвигуна.    

Використання діагностичних інструментів. Основними параметрами при діагностиці гідравлічного обладнання являються показники тиску та витрати робочої рідини. Точне визначення витрати робочої рідини в гідросистемі дає можливість оцінити стан та зношення гідравлічного насосу та інших гідравлічних елементів, для цього існують спеціальні прибори – витратоміри. При визначенні тиску в окремих точках гідросистеми встановлюються або механічні діагностичні точки під манометр або електронні датчики тиску.

Систематичне технічне обслуговування

1.Зміна фільтрів у гідросистемі. При регулярному технічному обслуговуванні важлива регламентна своєчасна заміна фільтрів в гідросистемі. Більш точно визначити необхідність заміни фільтрів можливо завдяки наявності в їх комплектації візуальних або електричних  індикаторів забруднення. При несвоєчасній заміні фільтрів є вірогідність пошкодження самого фільтра та забруднення гідросистеми частинами елементів його корпусу. Щоправда в основних виконаннях в конструкції фільтра передбачений клапан, який перепускає  робочу рідину напряму,  минаючи фільтруючий елемент при його забрудненні.

2. Перевірка та підтягування з’єднань.  Для запобігання витоку робочої рідини назовні та інших аварійних ситуацій періодично необхідно перевіряти з’єднання трубопроводів, рукавів та інші гідравлічні компоненти на відсутність витоку та наявність механічних пошкоджень. Особливо схильні до пошкоджень гідравлічні рукава в результаті частого тертя між собою та з іншими елементами обладнання. Для запобігання зношування рукавів на них монтується  спеціальний спіральний захист.

3. Очищення та догляд за поверхнями. Важливо  періодично очищати від бруду компоненти гідросистеми та слідкувати за дотриманням умов експлуатації гідравлічних елементів, відсутність на них впливу підвищеної вологості, вогненебезпечних факторів та ін. При демонтажу компонентів гідросистеми важливо попередньо максимально очистити поверхні та елементи що сполучаються, це дає змогу запобігання потрапляння бруду в гідросистему.

Використання якісних матеріалів та комплектуючих

  • Вибір оптимального масла, робочих рідин та запчастин. Для вибору оптимальних робочих рідин та гідравлічної апаратури потрібно керуватись насамперед рекомендаціями від виробників гідрообладнання та відповідних спеціалістів.
  • Уникнення застосування неякісних  матеріалів. Для запобігання використання неякісних компонентів важливо зупинитися на марках перевіреного виробника та підборі надійного постачальника гідравлічних комплектуючих. Використання неякісного масла та гідравлічної апаратури приводить до частих поломок , простою обладнання, передчасного зношення інших коштовних компонентів.

Оптимізація режимів роботи

Встановлення оптимальних параметрів тиску виконується кваліфікованим спеціалістом згідно з інструкції по експлуатації обладнання. При відсутності інформації про налаштування максимального робочого тиску в гідросистемі, тиск встановлюється відносно робочого органу, який потребує максимальне зусилля. Температуру робочої рідини при відсутності датчиків температури масла періодично потрібно перевіряти, для вчасного запобігання перегріву гідросистеми.

Періодично для надійної роботи гідросистеми треба аналізувати стабільність показників тиску в гідравлічній системі. При необхідності регулювати тиск на відповідних клапанах та  дроселях швидкості руху.

Навчання та підвищення кваліфікації персоналу

Тренінги з технічного обслуговування та ремонту. Для якісної діагностики та виявлення проблем у роботі гідравлічних систем і її компонентів бажано та важливо мати уявлення принципів роботи гідравлічних систем, розуміти гідравлічні схеми. Для цього необхідно проводити тренінги та семінари по роботі з технічного обслуговування та ремонту гідравлічного обладнання з залученням кваліфікованих спеціалістів.

Усвідомлення важливості правильної експлуатації  та необхідності забезпечення належної уваги технічному обслуговуванню гідравлічних систем дає змогу підготувати  заходи для надійної, безаварійної їх роботи.

Чому важливо доглядати за гідрообладнанням?

Належна експлуатація гідравлічного обладнання та своєчасне технічне обслуговування суттєво збільшує ресурс роботи гідравлічних компонентів та робочої рідини, забезпечує набагато більш надійну роботу обладнання.

Систематичний підхід та відповідальне ставлення до обслуговування гідравлічних систем  має велике значення для сучасного технологічного обладнання і механізмів.

Професійну консультацію, технічну діагностику гідравлічних систем будь-якої складності, підбір діагностичних приладів, гідравлічних компонентів для удосконалення можливостей догляду та обслуговування гідрообладнання  забезпечить досвідчена команда спеціалістів компанії «СКР-Гідравлік».